مقالات آموزشی

خانه »» مقالات آموزشی »» ال سی LC چیست

ال سی LC چیست

اعتبار اسنادی LC ال سی چیست
لوله پروفیل نبرد  تایباد
لوله پروفیل نبرد تایباد
امروز قصد داریم در جواب این سوال که ال سی lc چیست و شرایط صدور ال سی یا اعتبار نامه اسنادی چگونه است این مقاله را برای شما عزیزان شرح دهیم . پس با ما همراه باشید . موارد گفته شده در این مقاله :
  • اعتبار نامه اسنادی چیست ؟
  • تعریف ال سی در مقررات بین المللی و نحوه گرفتن LC
  • تفاوت اعتبار اسنادی و ضمانت نامه بانکی
  • ثبت ال سی داخلی
  • ال سی به زبان ساده
  • انجام ال سی آهن آلات
  • lc چیست

اعتبار نامه اسنادی چیست ؟

آیا تاکنون با کلمه LC مواجه شده اید؟ LC که مخفف کلمه  letter of credit  می باشد در زبان فارسی به آن ال سی یا اعتبار اسنادی می گویند . ال سی یا اعتبار نامه اسنادی یکی از روش های پرداخت برای مبالغ کلان تجاری و بین المللی می باشد . در اعتبار نامه اسنادی مبالغ رد و بدل شده اغلب توسط شخص سومی به نام بانک  انجام می شود . در معاملات بین المللی اینگونه است که بین خریدار از کشور A  و فروشنده از کشور B صورت می پذیرد .بررسی حقوقی این مبحث نیز در حوزه تجارت بین الملل می باشد و توسط وکلای این حوزه انجام می شود .

نحوه گرفتن ال سی یا اعتبار نامه اسنادی

انچه که در مقررات بین الملل گفته شده بانک اعتبار دهنده بسته به تقاضای مشتری خود تعهد می کند تا مبلغ درخواستی مشتری را در وجه شخص سوم که ذینفع اعتبار است قبول و پرداخت کند . یا به بانک دیگری که اختیار معامله از سوی ذینفع را قبول کند می دهد .

ثبت ال سی داخلی

در داخل ایران بهره مندی از ال سی شامل مقرراتی است که در تاریخ 1391/09/07 توسط شورای پول و اعتبار تحت عنوان « الزامات ناظر بر فرایند اعتبار اسنادی داخلی – ریالی » و به اختصار اعتبار اسنادی داخلی نام گرفته است .

تفاوت اعتبار اسنادی و ضمانت نامه بانکی

در تشابه این موارد می توان گفت که هر دوی این موارد از طرف بانک صادر می شود . این صدور مبنی بر این است که وام گیرنده قادر به بازپرداخت بدهی به طرف دیگر معامله خواهد بود . صرف نظر از اینکه شرایط مالی کنونی خریدار چگونه است . در تفاوت می توان گفت که اعتبارات اسنادی بخصوص در معامله های تجاری بین المللی و اصولا در معاملات جهانی استفاده می شود . در حالی که ضمانت نامه بانکی غالبا قراردادهای مستغلات ، املاک و پروژه های زیر بنایی استفاده می شود .

ال سی LC به زبان ساده

زمانی که خریدار برای خریدهای حجم و قیمت بالا امکان پرداخت نقدی را ندارد با توجه به کارکرد حساب خود در بانک پذیرنده ، از طرف بانک ، در خواست ال سی می کند . برای انجام اینکار خریدار به بانک خود مراجعه می نماید  و بانک با بررسی کارکرد حساب خریدار دستور ، ال سی یا اعتبار نامه اسنادی را صادر می کند . که این امر در صنعت آهن آلات مستلزم این است تا خریدار پیش فاکتور رسمی شرکت فروشنده را تحویل بانک دهد تا بانک بسته به میزان خرید   LC   را صادر کند. سپس اعتبار اسنادی صادر شده را بانک به صورت مهر و موم شده برای فروشنده ارسال می کند . بعد از این مرحله فروشنده موظف است تا محصولات مورد نیاز خریدار را ارسال کند . امروزه ال سی یکی از بهترین روش های خرید های تجاری بین المللی و بزرگ داخلیست . که لوله پروفیل نبرد تایباد این افتخار را دارد تا محصولات و آهن آلات  مورد نیاز شما را هم به صورت نقدی و هم به صورت ال سی تامین نماید .  برای عزیزان خارج از ایران نیز این امکان از طرف کارخانه لوله پروفیل نبرد تایباد وجود دارد . چرا که ما دارای کارت بازرگانی جهت صادرات محصولات را دارا هستیم . شما می توانید از برای درخواست ال سی LC  از اینجا اقدام نمایید . ما پس از بررسی در خواست شما ، با شما تماس میگیریم و مراحل بعدی معامله انجام خواهد شد .  
‫5/5 (1 امتیاز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های اخیر

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

تمامی امور صادرات به صورت تلفنی انجام می شود